Aday Öğrenciler

Bölüm ve Mezuniyet koşulları ile ilgili genel bilgiler

Ankara Üniversitesi Enerji Mühendisliği bölümü Türkiye’de bu isimle açılan ilk lisans programıdır.

Öğrenciler mezuniyet için toplam 161 ulusal kredi (240 ACTS kredisi) kazanmalıdır. Bu kredilerin 117’si zorunlu derslerden geriye kalan 44 kredi ise seçmeli derslerden oluşmaktadır. Öğrencilerimizin 40 iş günü staj yapmaları gerekmektedir.

Program dili % 100 İngilizcedir. Bölümde halihazırda bir profesör, iki doçent, iki yardımcı doçent, iki öğretim görevlisi ve iki araştırma görevlisi bulunmaktadır.

Bölüm tercihi hakkında sayısal bilgiler

2016, 2017, 2018 ve 2019 ,2020 ÖSYS ile ilgili taban-tavan puanlar ve öğrencilerimizin dağılımı ile ilgili bilgilere YÖK lisans Atlas’ından ulaşabilirsiniz.

Ders Kataloğu

Lisans programında uygulanan ders kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Değişim Programları

Bölümümüz, yurt içi ve yurt dışı deneyim kazanmak amacıyla öğrencilerimizi ERASMUS +, Farabi ve Mevlana gibi öğrenci değişim programlarına katılmaya teşvik etmektedir.

ERASMUS + Programları ve katılım koşulları ile ilgili bilgilere AB eğitim programları koordinasyon web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Konaklama, Sağlık ve Spor:

Öğrenci evleri, sağlık hizmetleri, spor tesisleri ve diğer sosyal tesislerle ilgili bilgilere  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Üniversite bölümlerimiz ve tesislerimiz hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Engelsiz Ankara Üniversitesi Birimi:

Engelsiz Ankara Üniversitesi Birimi’nin amacı, Ankara Üniversitesi’nde öğrenim gören engelli öğrenciler ile akademik ve idari personelin gereksinimlerini karşılamak, üniversitede düzenlenen tüm etkinliklere tam katılımlarını sağlamak, akademik ve sosyal başarılarını artırmaktır. Birim Ankara Üniversitesi’nde engellilik konusundaki farkındalığı arttırmayı da hedeflemektedir. Engelsiz Ankara Üniversitesi Birimi’ nin web sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Ulaşım:

Bölümümüze Ankara’dan ulaşım EGO otobüsleri ve minibüsler ile yapılabilmektedır.

104 hat numaralı , 105 hat numaralı ve 106 hat numaralı EGO otobüsleri ve Ulus başlangıç noktasından kalkan minibüsler ile kampüs içine ulaşım sağlanabilmektedir.

Kampüsümüzün harita görüntüsüne ulaşmak için tıklayınız.